Przedsiębiorstwo Geodezyjne GEOMEX Edward Zagrobelny
25-432 Kielce, ul. Nowaka Jeziorańskiego 41 A
e-mail:
info@geomex.com.pl tel./fax. 041/362-32-81 www.geomex.com.pl 


Ekonomiczna seria tachimetrów elektronicznych TOPCON GTS-100N NOWOŚĆ !

Z zielonym znaczkiem - dla osób rozpoczynających działalność ... i nie tylko.


Firma Topcon Corporation wprowadziła ekonomiczną linię produktów GREEN LABEL. Nowa linia przeznaczona jest dla osób rozpoczynających działalność, które nie dysponują dużymi nakładami finansowymi oraz dla wszystkich tych, którzy nie potrzebują do swoich prac zaawansowanych opcji, w które wyposażone są standartowe instrumenty.
Seria tachimetrówGTS-100N to dwa instrumenty będące rozwinięciem bardzo popularnej serii GTS-230N. Poszczególne modele różnią się między sobą dokładnością pomiaru kąta.
Dokładność modeli określa ostatnia cyfra w ich nazwie, czyli GTS-105N - 5", a GTS-102N - 2". Inowacyjność serii GTS-100N polega na połączeniu znakomitej optyki, bardzo bogatego oprogramowania i nowoczesnej klawiatury. Dodatkowo w instrumentach tych znajdyjemy silny i szybki dalmierz o zasięgu do 2300 m na jedno lustro. Ta na co dzień niewykorzystywana cecha okazuje się przydatna przy pomiarach podczas mgły, mżawki czy podczas gdy lustro znajduje się np. w krzakach. Wysoką dokładność pomiaru odległości wynoszącą +/- 2mm+2ppm uzyskujemy przy niezwykle krótkim czasie wynoszącym 2,8s (pomiar super precyzyjny - 0,2mm), 1,2s (pomiar precyzyjny - 1mm), 0,7s (pomiar zgrubny - 10mm), 0,4s (pomiar ciągły - 10mm). Całość dopełnia trwała wodoszczelna konstrukcja, profesjonalne oprogramowanie, wyjątkowo wydajny system zasilania oraz nowy system odczytu kół pomiarowych niewymagający inicjacji instrumentu po włączeniu.
Wysoką jakość wykonania potwierdza 24 miesięczna gwarancja.Wszystkie modele są w pełni wodoszczelne i pyłoszczelne. Spełniają one międzynarodową, wysoką normę IP54. Tak więc praca jest możliwa również w przypadku opadów atmosferycznych. Tachimetry posiadają lunetę o 30x powiększeniu i bardzo dużej średnicy obiektywu - aż 45mm, dzięki temu nawet bardzo odległe cele będą wyraźnie widoczne. Duży, czteroliniowy wyświetlacz po obu stronach instrumentu posiada po 20 znaków w linii, rozbudowana klawiatura ma 24 ergonomiczne przyciski sprawiają, że obsługa tachimetru jest komfortowa. Dodatkowo instrumenty zyskały nową, lepiej widoczną czcionkę, zawierającą również polskie litery. Wielką zaletą serii GTS-100N jest zastosowanie nowoczesnego układu zasilania i wydajnej baterii. Tachimetr na jednej baterii umożliwia ciągły pomiar odległości (tracking) przez 9 godzin, a pomiar kątów przez 40 godzin. W praktyce oznacza to możliwość pracy w terenie przez kilka dni bez koniecznośći ładowania baterii (10000 punktów).
Instrumenty wyświetlają dane o włąścicielu wprowadzone przez nasz serwis.

Instrumenty wyposażone są w wewnętrzną pamięć pozwalającą na zapamiętanie aż 24000 obserwacji lub punktów (do wytyczeń i osnowy). Każdemu punktowi oprócz numeru (alfanumerycznego) można nadać alfanumeryczny kod wprowadzony z 50-cio pozycyjnej biblioteki kodów lub ręcznie. Każda z tych informacji może składać się z 10 znaków. Współrzędne punktów mogą zawierać do 12 znaków (8 cyfr przed przecinkiem i 4 cyfry po przecinku). Pozwala to na stosowanie pełnych współrzędnych układu 1965.
Wbudowane programy: możliwość założenia 30 robót geodezyjnych (10 znakowa alfanumeryczna nazwa),
* repetycyjny pomiar kąta,
* pomiar wysokości niedostępnego punktu,
* pomiar i obliczanie czołówek,
* pomiar z ekscentrem celu kątowy i liniowy,
* obliczenie przecięcia prostej i płaszczyzny,
* pomiar współrzędnych (wprowadzenie współrzędnych stanowiska, wysokości instrumentu i pryzmatu),
* wcięcie wstecz na max. 7 punktów (kątowe i kątowo-liniowe) z podaniem średniego błędu kwadratowego mo oraz błędów poszczególnych współrzędnych mx, my, mz,
* obliczenie pola powierzchni,
* rzutowanie na linię,
* wyznaczenie wysokości stanowiska (przeniesienie wysokości z kilku, max 10 reperów z podaniem wartości błędu),
* tyczenie odległości i możliwość zapamiętania wartości koła poziomego po wyłączeniu instrumentu.

Nowy program "Rzutowanie" pozwala na wczytanie z pamięci punktów definiujących układ linii pomiarowej. Instrumeny zapamiętuje informacje o bieżącej i domiarze oraz informuje o definicji linii. W trybie tym możemy również tyczyć punkty.

Kolejną nowością jest program "Trasy" pozwalający na projektowanie i tyczenie zarówno osi głównej drogi jak i jej obu krawędzi wykorzystując kilometraż. Sama trasa projektowana jest za pomocą linii prostej, klotoidy, łuku kołowego i punktu wierzchołkowego.

W skład wyposażenia każdego z instrumentów wchodzi bezpieczna waliza transportowa, nowoczesna automatyczna ładowarka, która może również rozładować baterie, zestaw narzędzi rektyfikacyjnych, pokrowiec ochronny, kabel transmisyjny, oprogramowanie transmisyjne (oparte na module Transmisja programu WinKalk), pełna instrukcja obsługi w języku polskim oraz świadectwo dokładnościowe instrumentu.

Do tachimetrów można dokupić w promocyjnej cenie UBEZPIECZENIE OD "WSZELKICH RYZYK". Ubezpieczenie to działa zarówno w przypadku kradzieży sprzętu jak i jego mechanicznego uszkodzenia.

Do instrumentów oprócz standartowych akcesorii takich jak statyw, tyczka teleskopowa czy lustro oferujemy również szereg specjalistycznych dodatków znajdujących zastosowanie w wielu specjalistycznych zagadnieniach pomiarowych takich jak busola, filtr słoneczny, krzyż słoneczny, okular łamiący.

Zadaj pytanie - Wypełnji formularz - Wyślemy specjalną ofertę cenową dla Ciebie

<--- powrót do tachimetrów

Menu

Strona Główna

Usługi

Sklep

- Tachimetry

- Teodolity

- Niwelatory laserowe

- Niwelatory optyczne

- Niwelatory elektroniczne

- Akcesoria

- Dalmierze Disto

- Radiotelefony

Historia

Referencje

Galeria

Mapa

Kontakt:

tel. 041/362-32-81

fax 041/362-32-81

kom. 502-333-570

marcin.bialy@geomex.com.pl

info@geomex.com.pl

Telefon internetowy:

Skype: geomex


Parametry techniczne GTS-100N
Ostatnia aktualizacja:


..22 sierpień 2012

Godziny otwarcia: Poniedziałek 9-17, od Wtorku do Czwartku 9-16, Piątek 9-17 Zapraszamy